top of page

Amžinas klausimas, koks skirtumas tarp Eau de Toilette ir Eau de Parfum kvepalų?

Amžinas klausimas, koks skirtumas tarp Eau de Toilette ir Eau de Parfum kvepalų?


Pirmas ir labai svarbus dalykas yra tas, kad tai nėra kriterijus kvepalų išliekamumo vertinimui.


Internete ar literatūroje rasite skirstymą į koncentracijas, t.y., kiek aromatinių ingredientų ištirpinta alkoholyje ir vandenyje, tačiau tos procentinės išraiškos skirtinguose šaltiniuose varijuoja ir dažnai persidengia. Nėra aiškios ribos, kada kvepalai yra Eau de Toilette (EDT), kada Eau de Parfum (EDP). Ir čia kvepalų išliekamumo vertinimo logika pasiklysta.


Paprastas pavyzdys: EDT atitinka 5-15% aromatinių ingredientų mišinyje, o EDP - 10-20%. Procentinės dalys persidengia. Klausimas: EDT kvepalai turi 10% aromatinių ingredientų ir EDP - turi 10%, kurie išliks ilgiau? Viskas priklauso nuo kvepalų sudedamųjų dalių.


Tai kaip gi nusprendžiama ar kvepalai yra EDT ar EDP?


Tai nusprendžia kvepalų kūrėjai. Paprastai EDT yra lengvesnė kvepalų versija, o EDP - sunkesnė, sodresnė. Taigi, nors ir kvepalų pavadinimas toks pats, bet EDT ir EDP formulės skiriasi. Jų idėja, tai, ką parfumeris nori pabrėžti kompozicijoje, skiriasi. To pasekoje, patys aromatai panašumu gali būti net labai nutolę vienas nuo kito.


Tik bandymų keliu galime atsirinkti sau patinkantį kvepalų tipą (koncentraciją) ir stebėti, kaip kvepalai skleidžiasi ant kūno ar kito paviršiaus.


Naujausi įrašai

Rodyti viską

コメント


bottom of page